Moment aniversar

Evenimente Aprilie 9, 2017

Biserica Ortdodoxa Româna prăznuiește astăzi Intrarea în Ierusalim a Mântuitorului Hristos . Pentru credincioșii parohiei noastre, bucuria acestui mare Praznic al Floriilor afost dublată și prin sărbătorirea onomaasticei parohului nostru pr. Florin Chirilă. Sfânta Liturghie a fost oficiată de către pr. Florin impreună cu pr. Prof. Costache Grigoraș și pr. Mircea Coșofreț. La finalul Sfintei Liturghii cei doi parinți slujitori l-au felicitat pe părintele paroh Florin cântand împreună cu credincioșii urarea de LA  MULTI ANI!

Rugăm pe Milostivul Dumnezeu, să-i dăruiasca parohului nostru Pr. Florin  zile îndelungate, intru toate bună sporire și sa îl păzeasca întru mulți, fericiți, sănătoși și binecuvântați ani alături de familia sfinției sale și de credincioții păstoriți!

Citește alte articole despre: eveniment