Taina Cununiei pentru mai mulți tineri din parohia noastră

Viața parohiei Septembrie 5, 2012

În luna august a acestui an, mai mulți tineri din parohia noastră au primit binecuvântarea Domnului din Sfânta Taină a Căsătoriei. Tinerii căsătoriți sunt: Cotârgășanu Mihai, căsătorit cu Bocancea Mihaela; Cârjă Gheorghiță, căsătorit cu Candrea Brândușa Liliana; Panțiru Petrică, căsătorit cu Ichim Ana Daniela; Iliescu Florin, căsătorit cu Ciubotă Ionela. Tuturor le urăm casă binecuvântată și ne rugăm ca Dumnezeu să reverse peste ei binecuvântările promise la Taina Cununiei. Îi îndemnăm pe toți să nu uite de biserica în care s-a născut familia lor ci să revină de fiecare dată în ea cu nădejdea întăririi în credință și a împlinirii rugăciunilor lor.

Fiecare familie nou întemeiată a primit din partea parohiei noastre câte o Biblie însă am dori ca acestea să nu constituie piese de mobilier în casele lor ci să le fie de un real sprijin în toate zilele vieții lor. Așteptăm de la fiecare din ei un fragment video sau foto care să surprindă un moment din cadrul slujbei Sintei Taine a Cununiei. Acestea vor fi postate apoi pe site-ul parohiei Sabasa.